Caffé PUTTO

Stroje, kancelária ako aj všetky nápisy a znaky v sebe ukrývajú svedectvo dlhoročných znalostí v pražení kávy, ktoré sa starostlivo uchovávajú a posúvajú z generácie na generáciu. Súčasný majiteľ Maurizio Putto vyrastal a hral sa na dvore za rodinnou pražiarňou. Jeho vedomosti a vášeň ku káve sú výnimočné. Príbeh spoločnosti začal v roku 1953 na mieste súčasnej pražiarne, keď pán Putto vybral cherubína (čo predstavovalo takmer jednoznačnú voľbu, nakoľko „putto“ v taliančine znamená cherubín) za jej symbol. Dnešné obaly ostali takmer nezmenené a hrdo nesú v súčasnosti už známu ikonu malého okrídleného chlapčeka.

Názvy jednotlivých produktov taktiež odkazujú na tento symbol s istou štipkou humoru: vrchol úsilia Caffé PUTTO sú zmesi nazvané Celestiale (v preklade „nebeský“) a Paradiso (v preklade „nebo“).

Pražiareň Caffé PUTTO používa cyklus pomalého praženia aby predišla tzv. tepelnému šoku, ktorý sa vyskytuje počas praženia kávových zŕn vo vysokej teplote v čo najkratšom čase za účelom zvýšenia produkcie.

Srdce a hrdosť pražiarne Caffé PUTTO tkvie v legendárnej FIMT pražičke (FIMT – Fabbrica Italiana Macchine Tostatrici) vyrobenej z jednoliatej železnej konštrukcie. Podľa Maurizia Putta, tento unikátny dizajn zaisťuje stálu a konštantnú distribúciu tepla počas celej doby praženia. Výsledkom je dokonale kontrolované, homogénne a rovnomerné praženie kávových zŕn, čo predstavuje základ pre vysoko kvalitné zmesi Caffé PUTTO . Legenda vraví, že v továrni na výrobu FIMT pražičiek vo Via Azuni v Turíne, nechávali železné odliatky 2 roky vystavené vplyvom meniacemu sa počasiu a pri výrobe pražičiek použili iba tie odliatky, ktoré prežili bez jedinej praskliny.

Zanietenie pražiarne Caffé PUTTO si všimli aj z Piemonte Region, ktorí ju ocenili vzácnym odznakom „Piemonte Exxelenza Artigiana“.

Obchodná, priemyselná, remeselná a poľnohospodárska komora v Turíne jej udelila cenu „Fedeltà al lavoro” za lojalitu, pracovitosť a ekonomický pokrok.

Caffé PUTTO navyše nedávno ocenili spomenutím v sprievodcovi „Gambero Rosso“, ktorý je v Taliansku obdobou svetoznámeho „MICHELIN GUIDE“ vo Francúzsku. Spomenutie v sprievodcovi je výhradne vôľou vydavateľa, ktorý uzná kvality podnikov, ktoré stojí za to vyzdvihnúť a navštíviť. (o „Gambero Rosso“)

All search results