Jedinečná pražiareň s tradíciou a koreňmi v talianskom Turíne

Čo na prvý pohľad vyzerá ako úplne normálny dom na predmestí Turína, skrýva skutočný poklad. Za bránami sa totiž nachádza malá rodinná pražiareň Caffé PUTTO, kde je všetko naozaj autentické a tradičné. Kancelária, pražiareň a aj malý obchodík vyzerajú nedotknuto, ako keby sa tam zastavil čas v 50. rokoch. Prečo ale meniť niečo, keď káva, ktorú robíte je tak dobrá?

Stroje, kancelária ako aj všetky nápisy a znaky v sebe ukrývajú svedectvo dlhoročných znalostí v pražení kávy, ktoré sa starostlivo uchovávajú a posúvajú z generácie na generáciu. Súčasný majiteľ Maurizio Putto vyrastal a hral sa na dvore za rodinnou pražiarňou. Jeho vedomosti a vášeň ku káve sú výnimočné. Príbeh spoločnosti začal v roku 1953 na mieste súčasnej pražiarne, keď pán Putto vybral cherubína (čo predstavovalo takmer jednoznačnú voľbu, nakoľko „putto“ v taliančine znamená cherubín) za jej symbol. Dnešné obaly ostali takmer nezmenené a hrdo nesú v súčasnosti už známu ikonu malého okrídleného chlapčeka.

Názvy jednotlivých produktov taktiež odkazujú na tento symbol s istou štipkou humoru: vrchol úsilia Caffé PUTTO sú zmesi nazvané Celestiale (v preklade „nebeský“) a Paradiso (v preklade „nebo“).

Pražiareň Caffé PUTTO používa cyklus pomalého praženia aby predišla tzv. tepelnému šoku, ktorý sa vyskytuje počas praženia kávových zŕn vo vysokej teplote v čo najkratšom čase za účelom zvýšenia produkcie.

Srdce a hrdosť pražiarne Caffé PUTTO tkvie v legendárnej FIMT pražičke (FIMT – Fabbrica Italiana Macchine Tostatrici) vyrobenej z jednoliatej železnej konštrukcie. Podľa Maurizia Putta, tento unikátny dizajn zaisťuje stálu a konštantnú distribúciu tepla počas celej doby
praženia. Výsledkom je dokonale kontrolované, homogénne a rovnomerné praženie kávových zŕn, čo predstavuje základ pre vysoko kvalitné zmesi Caffé PUTTO. Legenda vraví, že v továrni na výrobu FIMT pražičiek vo Via Azuni v Turíne, nechávali železné odliatky 2 roky vystavené vplyvom meniacemu sa počasiu a pri výrobe pražičiek použili iba tie odliatky, ktoré prežili bez jedinej praskliny.

Zanietenie pražiarne Caffé PUTTO si všimli aj z Piemonte Region, ktorí ju ocenili vzácnym odznakom „Piemonte Exxelenza Artigiana“.

Obchodná, priemyselná, remeselná a poľnohospodárska komora v Turíne jej udelila cenu „Fedeltà al lavoro” za lojalitu, pracovitosť a ekonomický pokrok.

Caffé PUTTO navyše nedávno ocenili spomenutím v sprievodcovi „Gambero Rosso“, ktorý je v Taliansku obdobou svetoznámeho „MICHELIN GUIDE“ vo Francúzsku. Spomenutie v sprievodcovi je výhradne vôľou vydavateľa, ktorý uzná kvality podnikov, ktoré stojí za to vyzdvihnúť a navštíviť. (o „Gambero Rosso“)

All search results